O Klubie

Szachy młodzieżowe w Lubinie powstały wraz z powołaniem w roku 1983 przy MKS „Zagłębiu” Lubin sekcji szachowej. Pierwszym organizatorem oraz instruktorem szachowym był Józef Bałdyga. Do dnia dzisiejszego sekcja szachowa prowadzi działalność pod zmienioną nazwą jako Klub Szachowy „Junior”.

W ciągu swojej długiej historii juniorzy Klubu uczestniczyli w najważniejszych krajowych imprezach szachowych organizowanych pod patronatem Polskiego Związku Szachowego w tym wielokrotnie w finałach  Szachowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

W ostatnim czasie wprowadzono do programu zajęć gry logiczne. Program ten jest adresowany do najmłodszych dzieci z grupy przedszkolnej i pierwszych klas szkół podstawowych.

Klub prowadzi zajęcia szachowe w dwóch głównych kategoriach.

1. Nauka gry w szachy z elementami  gier logicznych (grupa wiekowa od 6 do 9 lat)

To szkółka dla najmłodszych w której dzieci przechodzą pierwszy etap nauki.  Edukacja prowadzona jest poprzez ćwiczenia i zabawę mające na celu przyśpieszenie rozwoju wyobraźni i pamięci u dzieci. Po zakończeniu rocznego szkolenia dziecko nabywa podstawy do samodzielnej gry w szachy.

2. Grupa szachowa do 18 lat

W tej grupie prowadzone są zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży na poziomie który otwiera drogę do mistrzostwa szachowego.