Szach i mat z Tadeuszem Kielanem

Każdy mógł zmierzyć się z kandydatem na wójta gminy Lubin. Tadeusz Kielan zorganizował turniej szachowy, podczas którego uczestnicy oprócz walki między sobą o nagrody, mogli wziąć udział w symultanie szachowej z organizatorem. „Szachy są jak polityka. Jest to gra taktyczna, wymagająca długofalowego przewidywania. Czasem trzeba obliczyć ruch z uwzględnieniem kolejnych dziesięciu czy piętnastu” mówi Tadeusz Kielan.

Bliskotext1 trzydziestu uczestników wzięło udział w turnieju szachowym zorganizowanym przez Tadeusza Kielana i kandydatów jego komitetu na radnych gminy wiejskiej Lubin. Zaproszenia na turniej skierowano do mieszkańców gminy Lubin, jednak w turnieju udział wzięły również dzieci z Lubina, Ścinawy, a nawet ze Strzegomia. Nikt nie znalazł się tam przypadkowo, bo nawet najmniejsi uczestnicy turnieju to wielcy pasjonaci szachów.

– Muszę się zastanawiać, uważać na ruchy przeciwnika. Bardzo dużo jest skomplikowanych rzeczy, ale bardzo fajnie się gra – mówi siedmioletni Pawełek.

I nie ma się co dziwić dzieciom, bo szachy fascynują także dorosłych. Podobnie samego organizatora, który jest wytrawnym szachistą.text2

– Gram w szachy, ale ostatnio rzadko, bo decyduje o tym brak czasu. Natomiast kiedyś, jak uczęszczałem do ogólniaka grałem dużo. Chodziłem na sekcję szachową w CK Muza, a wcześniej w DKZM. Rozgrywaliśmy tu liczne turnieje – mówi Tadeusz Kielan, organizator turnieju.

Turniej, mimo że skierowany do mieszkańców gminy wiejskiej Lubin, odbył się w sali błękitnej Centrum Kultury Muza. Wcześniej Tadeusz Kielan próbował zorganizować imprezę w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Raszówce, jednak bez skutku.

– Pani redaktor pewnie słyszała, jaką otrzymałem odpowiedź na prośbę o zorganizowanie turnieju w GOK-u w Raszówce. Bez komentarza właściwie – kwituje Kielan.

Janutext3sz Łucki, dyrektor GOK na pismo Kielana „udzielił odpowiedzi negatywnej”, nie podając nawet przyczyny. Pisaliśmy na ten temat: http://regionfan.pl/lubin-kolejna-nieczysta-zagrywka/

Uczestnicy Pierwszego Turnieju Szachowego Tadeusza Kielana rozegrali po siedem rund. Dla najlepszych przygotowano upominki, dyplomy i puchary w kształcie figur szachowych ufundowane przez Tadeusza Kielana, który planuje wprowadzić we wszystkich szkołach gminnych bezpłatną naukę gry w szachy.

DRM

Źródło: http://regionfan.pl/lubin-szach-i-mat-z-kielanem